Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Najlepsze filmy o seryjnych mordercach

Z jakiegoś powodu wiele osób lubi oglądać drastyczne filmy o seryjnych mordercach. Uwielbiają sprawdzać, co kryje się w głowie takiego szaleńca. Śledzić losy jego ofiar. Nic więc dziwnego, że takich filmów, seriali i dokumentów wychodzi coraz więcej. Są jednak takie produkcje, które zasłużyły na szczególne wyróżnienie w tej kategorii i dlatego właśnie proponujemy pięć produkcji z seryjnymi mordercami, które na pewno spodobają się fanom tego typu filmów. A może coś dodalibyście do naszej listy? Podzielcie się koniecznie.

 Źródło: materiały partnera
dsh5toh

American Psycho

Christian Bale zbudował swego rodzaju postać ikoniczną. To adaptacja powieści Brata Eastona Ellisa i naprawdę jest to doskonale odwzorowany obraz. Film okazuje nam lata 80, a przede wszystkim Patricka Batemana, który robi wielką karierę w firmie ojca, finansisty z Wall Street. Jego egocentryczny, lubi marki, jego życie określają pieniądze. Ale jego głowa... Jego głowa pełna jest chorych myśli, głęboko zakorzenionych. Marzy o seryjnych morderstwach. Te myśli powoli popychają go do realizacji, ostatecznie spychając w przepaść zła i destrukcji. 

Dom, który zbudował Jack

Matt Dillon oraz Uma Thurman w przerażającym, krwawym i brutalnym filmie o seryjnym mordercy, który upatrywał w swoich ofiarach pewnego rodzaju dzieł sztuki. W filmie obserwujemy kilkanaście lat z życia tego seryjnego zabójcy, który jest perfekcjonistą, piekielnie dokładnym, jednocześnie pełnym słabości i drobnych natręctw, które czasami utrudniają mu "pracę". Jest wielbicielem wszystkiego, co piękne i majestatyczne - kocha naturę, rzeźby, architekturę i poezję. Zabijanie jest dla niego formą wyrażania siebie. Jaka jest, według niego, zbrodnia doskonała? Genialny film Larsa von Triera. 

Dziwak 

Jest to bardzo mocno niepokojący film, który wyreżyserowany został przez odtwórcę jednego z dwóch głównych ról - Patricka Brice'a, a scenariusz napisał wraz z drugim aktorem, czyli Markiem Duplassem. Film opowiada o Aaronie, który szuka pracy jako operator. Na jego ogłoszenie odpowiada Josef, który szuka kogoś, kto nagra kilka taśm dla jego nienarodzonego syna, aby mógł go lepiej poznać, ponieważ niebawem Josef może umrzeć. Kiedy spotykają się pierwszy raz opowiada mu historię o jego walce z rakiem i nawrocie, sprawia wrażenie sympatycznego i otwartego. Aaron zabiera się więc za nagrywanie i podąża za Josefem na spacer. W pewnym momencie mężczyzna zaczyna straszyć operatora, powołując się na dziwne poczucie humoru. Jednak Aarona to nie bawi. Wkrótce Josef wyznaje mężczyźnie, że od kilku dni go obserwował i zrobi wszystko, aby ten został z nim na noc... Bardzo mroczny, niepokojący, nieoczywisty i niesamowicie przerażający. 

dsh5toh

Milczenie owiec 

Ten film, naszym zdaniem, powinien obejrzeć każdy bo jest GENIALNIE zagrany i FANTASTYCZNIE zrobiony. Opowiada nam o seryjnym mordercy, niezwykle niebezpiecznym, który będzie potrzebny pewnej agentce. Clarice Starling zostaje powierzona niezwykle trudna sprawa "Buffalo Billa", który jest seryjnym mordercą, który wyróżnia się niezwykłym okrucieństwem. Ponieważ ciężko jest wniknąć samemu w umysł mordercy, agentka zwraca się o pomoc do innego seryjnego zabójcy, który przebywa w więzieniu. Mowa o Hannibalu Lecterze. Ale dla niego nie ma nic za darmo, a agentka będzie musiała wrócić do wielu ciężkich wspomnień, aby razem z Lecterem przestudiować umysł mordercy. "Milczenie owiec" to absolutny klasyk". 

Siedem 

Jak łatwo jest przekroczyć pewną granicę... Policjanci zajmują się bardzo trudną sprawą, w której znajdują kolejno ciała, które karze pewien seryjny morderca. To kara za popełnianie siedmiu grzechów głównych. To również liczba dni tygodnia, kiedy dwóch policjantów próbują rozszyfrować niezwykle skomplikowany umysł mordercy. Tylko... czy naprawdę ten mężczyzna jest tak szalony, za jakiego go mają? A może po prostu to geniusz pod maską złego człowieka? No i kto tutaj tak naprawdę jest zły, a kto dobry? 

Chcesz znaleźć więcej poleceń filmów i seriali? Zajrzyj na https://spokeo.pl.

Artykuł sponsorowany
dsh5toh
dsh5toh