Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Kolagen - sposób gwiazd kina na zdrową i piękną cerę

Kolagen jest jednym z głównych elementów budulcowym naszej skóry. Decyduje on o jakości skóry oraz jej strukturze. Odpowiedni jego poziom poprawia jędrność, natomiast z wiekiem naturalnie spada. Wtedy warto sięgnąć po składniki, które mają zdolność pobudzania jego produkcji. Jaki jest sposób gwiazd kina na zdrową i piękną skórę? Podpowiadamy.

 Źródło: materiały partnera
d3etooj

Czym jest kolagen i jaką pełni funkcję?

Jest on głównym białkiem tkanki łącznej, która zbudowana jest wyłącznie z aminokwasów, takich jak glicyna, prolina i hydroksyprolina. Ma postać potrójnej helisy, którą można porównać do splecionej liny z trzech nitek. Skóra właściwa składa się w aż 70-85% z kolagenu i to właśnie dzięki niemu zachowuje ona swoją jędrność i gęstość. Procesy starzeniowe zaczynają się już jednak po 25. roku życia. Z każdym rokiem ubytek kolagenu wynosi około 1%.

Wpływ na potęgowanie strat w naskórku potęgują czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie ultrafioletowe i zanieczyszczenia. W efekcie pojawiają się zmarszczki, naskórek nie jest już tak napięty, a w konsekwencji możemy doświadczyć opadania tkanek. Możemy również wyróżnić kolagen I, który jest włóknistą podporą skóry, a także kolagen III, który oplata je i odpowiada za ich prawidłowe ułożenie.

Zastosowanie kolagenu

Ten budulec pozyskiwany głównie od zwierząt znajduje swoje zastosowanie głównie w pielęgnacji skóry oraz zabiegach estetycznych. Można spotkać go po trzema postaciami. Pierwszą z nich jest stosowanie go w nutrikosmetykach. Suplementy do niedawna stosowane były w profilaktyce przypadłości związanych ze zmianami w tkance łącznej. Obecnie jednak dostępnych jest coraz więcej preparatów kolagenowych, które wykazują pozytywny wpływ na odmłodzenie naskórka.

d3etooj

Bardzo częstą praktyką jest wykorzystywanie go w branży kosmetologicznej. Ze względu na wysoką masę cząsteczkową nie ma on możliwości penetracji przez naskórek. Nie może zatem prowadzić do odbudowy naturalnego kolagenu. Sprawdza się jednak jako składnik, który wzmacnia barierę ochronną skóry. Działa na powierzchni ograniczając utratę odpowiedniego poziomu nawilżenia. Można go również spotkać w zabiegach medycyny estetycznej, gdzie wprowadza się podskórnie.

Kolagen w kosmetykach - dla kogo?

Kolagen wykazuje działanie nawilżające, wzmacniające oraz ochronne. Z tego powodu kosmetyki z tym składnikiem polecane są szczególnie dla skóry suchej, przesuszonej i odwodnionej. Dobrze sprawdzi się w przypadku zmagania się z sezonowymi przypadłościami, jak na przykład alergia na słońce. Jeżeli jesteśmy posiadaczami cery dojrzałej z widocznymi objawami starzenia się, również będzie to odpowiedni wyznacznik.

Świetnie poradzi sobie z bliznami czy śladami pozapalnymi, ponieważ wesprze proces gojenia skóry i jej regeneracji. Naskórek narażony na działanie czynników zewnętrznych zostanie odpowiednio zbalansowany poprzez stworzenie ochronnego filmu. Przyda się także w przypadku dużej ekspozycji na słońce. Warto jest używać go także w przypadku skóry cienkiej oraz naczyniowej.

Artykuł sponsorowany
d3etooj
d3etooj