Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Srebrne Lwy, nagroda za scenografię i nagrody pozaregulaminowe! Gdyńskie sukcesy i świetne recenzje "Żeby nie było śladów" Film w kinach

Doskonałe recenzje filmu i sukcesy na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - Srebrne Lwy, statuetka za scenografię dla Pawła Jarzębskiego i nagrody pozaregulaminowe: Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą oraz Nagroda miesięcznika "Vogue Polska" dla Tomasza Ziętka jako osobowości festiwalu - uczyniły z "Żeby nie było śladów" najważniejszą z premier kinowych minionego weekendu.

Share
Źródło: Materiały prasowe
d2o1vqa

Wśród widzów, którzy wybrali się na seans wyczekiwanego filmu Jana P. Matuszyńskiego, znalazł się również Premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu, wraz z małżonką, obejrzał film w sobotę i podzielił się swoimi odczuciami w mediach społecznościowych. "Wiele razy myślałem o Grzesiu Przemyku, zastanawiałem się, co naprawdę się tam wydarzyło. Dzisiaj mogłem skonfrontować to z wizją doskonałych artystów. Kilka scen na długo pozostanie w mojej pamięci. Dziękuję za ten film. Mam nadzieję, że odniesie on międzynarodowy sukces" - napisał szef rządu.

Film "Żeby nie było śladów" jest polskim kandydatem do Oscara. Jego światowa premiera odbyła się na 78. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. W polskich kinach film zagościł w miniony piątek, a wcześniej z powodzeniem rywalizował o laury 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Już w październiku polska produkcja zostanie zaprezentowana w Wielkiej Brytanii, na międzynarodowym BFI London Film Festival.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

 Źródło zdjęcia i cytatów: facebook.com/MorawieckiPL

LEAVE NO TRACES (ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW) by Jan P. Matuszyński - International Trailer

Artykuł sponsorowany
d2o1vqa

Podziel się opinią

Share
d2o1vqa
d2o1vqa