WP
WP

Gwiezdne wojny: Atak klonów 3D - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Druga część legendarnej sagi George’a Lucasa w spektakularnym 3D, ukazująca kulisy narodzin galaktycznego Imperium i początek przechodzenia rycerza Jedi Anakina Skywalkera na ciemną stronę Mocy. Kontynuacja "Gwiezdnej sagi" George'a Lucasa.

W tej części (II jeśli chodzi o chronologię wydarzeń) poznamy dalsze losy Anakina Skywalkera i staniemy się świadkami upadku Republiki i narodzin galaktycznego imperium zła. Prace nad wersją 3D zostały wstrzymane by Lucasfilm mógł skoncentrować się bardziej na produkcji nowych filmów.

Akcja filmu "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów" rozgrywa się dziesięć lat po wydarzeniach ukazanych w "Mrocznym widmie". Republika nieuchronnie pogrąża się w chaosie. Zagrożeniem dla istniejącego porządku staje się skupiający setki układów planetarnych i wpływowych korporacji ruch separatystyczny, wobec którego bezradni są nawet rycerze Jedi. Poczynania separatystów, których wspiera potężna i tajemnicza frakcja, prowadzą do wybuchu Wojny Klonów i stają się początkiem końca Republiki. Świadom narastającego zagrożenia kanclerz Palpatine konsoliduje w swym ręku władzę i poleca utworzyć Wielką Armię Republiki, która wspomoże znajdujących się w mniejszości Jedi.

Bohaterowie, których poznaliśmy w "Mrocznym widmie" - Obi-Wan Kenobi, Padme Amidala i Anakin Skywalker - spotykają się po raz pierwszy od czasu konfliktu między Federacją Handlową a rodzinną planetą Padme, Naboo. Anakin jest dziś obiecującym młodym Jedi, uczniem Obi-Wana, który z kolei po śmierci swego mistrza Qui-Gon Jinna zyskał miano nauczyciela. Padme, była królowa Naboo, zasiada w galaktycznym senacie. Anakin i Obi-Wan mają za zadanie chronić Padme, której grozi śmierć z rąk płatnych zabójców.

WP

Obi-Wan postanawia wyjaśnić tajemnicę zamachów na życie Padme i odwiedza dwa tajemnicze światy położone na obrzeżach galaktyki...

W filmie biorą udział m.in. Natalie Portman, Samuel L. Jackson, Ewan McGregor i Hayden Christensen, który wcielił się w postać Anakina Skywalkera.

WP
Tytuł oryginalny

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 3D

Gatunek

sci-fi

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2002

Czas trwania

142 min.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP